Samouczek świąteczny

Papier do pakowania stworzony farbami w pojemniku typu Connector

  • Everybody 
  • 60 min
Potrzebujesz:
  • Farby Connector - kolor biały
  • Pędzel + pojemnik na wodę Clic&Go
  • Flamastry Grip
  • Ziemniaki, nóż kuchenny, ręcznik kuchenny
  • Papier do pakowania (brązowy lub kolorowy), sznurek

Krok 1

W zależności od tego, jak pewny jesteś swojej zdolności do korzystania z noża, możesz mieć potrzebę poproszenia dorosłego o pomoc przy tym DIY. Przy użyciu noża kuchennego, przetnij ziemniaka na pół i wytnij kształt choinki na jego powierzchni. Jeśli chcesz, możesz również wyciąć 2-3 linie na powierzchni choinki, aby wyglądało to jak gałęzie. To nada Twojemu odbiciu bardziej stylowego wyglądu!

Krok 2

Teraz zmieszaj białą farbę kryjącą z odrobiną wody w jednym z pojemników do mieszania na przezroczystym wieku. Upewnij się, że mieszanka ma kremową konsystencję. Użyj ręcznika kuchennego, aby wytrzeć przekrojoną powierzchnię ziemniaka na sucho, a następnie użyj pędzla do malowania, aby nałożyć białą farbę na choinkę.Krok 3

Teraz użyj swojej ziemniaczanej choinki do stemplowania wzoru na papierze do pakowania. Możesz stemplować w losowych miejscach lub w uporządkowanych liniach.Krok 4

Teraz zapakuj prezent. Użyj flamastra Grip lub farby, aby dodać małe bombki do wysuszonych choinek lub namalować atrakcyjną wstążkę łączącą je.

To nie zajęło dużo czasu, prawda? Każdy, kto dostaje taki prezent, będzie zachwycony! Jeśli sprawiło Ci to przyjemność, dlaczego by nie wydrukować pasującej metki do prezentu?

Krok 5

Możesz uzyskać bardzo różne efekty za pomocą tej prostej techniki stemplowania. Na przykład, zamiast papieru do pakowania, możesz użyć gazety i stemplować na niej kolorowe choinki.

Zawsze myśl o środowisku. Szczególnie pracując z jedzeniem, ważne jest, aby zwracać uwagę na jego ochronę. Być może w Twoim domu są stare, zmarszczone ziemniaki, których nikt już nie chce jeść, ale które doskonale nadają się do takiego ziemniaczanego druku.