Samouczek

Projektowanie kartki za pomocą odcisków palców

Wszyscy kochają samodzielnie wykonane kartki i prezenty, ponieważ pozdrowienia, zaproszenia i wiadomości nie mogą być bardziej osobiste! Bardzo prostym sposobem na stworzenie pięknych kartek i metek na prezenty jest metoda odcisku palca. Bez względu na to, czy są to dzieci, rodzice, babcie czy dziadkowie - ta kreatywna metoda projektowania sprawi frajdę całej rodzinie!

W rzeczywistości potrzebujesz tylko swoich palców, kubka z wodą Clic&Go, pędzla i zestawu farb, aby stworzyć naprawdę fajne kartki i etykiety na prezenty na Boże Narodzenie, Dzień Matki, urodziny lub Wielkanoc. Użyj kolorowego flamastra lub kredki, aby pisać na swojej kartce. Użyj nieco grubszego papieru. Papier akwarelowy nadaje się doskonale do tego celu. Możesz także użyć gotowych kartek. W takim przypadku upewnij się, że używany kolor nie jest zbyt wodnisty. Dodatkowo, upewnij się, że farba na kartce całkowicie wyschła, zanim przystąpisz do malowania innych kolorów. 

Odciski palców
Aby oszacować rozmiar odcisków, jakie zostaną na kartce po dotknięciu palcami, najlepiej jest przetestować odciski na osobnej kartce za pomocą jasnego koloru. Spróbuj przesuwać palcem w lewo i w prawo, ponieważ to zwiększy rozmiar odcisku. Kiedy zaczynasz projektować swoją kartkę, testowe odciski dadzą ci lepszy pomysł na to, który palec możesz użyć do jakiego rozmiaru odcisku.

Odciski dwukolorowe
Spróbuj odcisków dwukolorowych lub wielokolorowych. Aby to zrobić, najpierw wydrukuj jeden kolor, pozwalając mu wyschnąć, a następnie nałóż drugi kolor. Możesz też pokryć cały palec farbą i natychmiast nałożyć inny kolor na palec pędzlem. Odciski, w których kolory tylko częściowo się nakładają, są również bardzo atrakcyjne.

Kartka urodzinowa

Krok 1

Dla tej zabawnej kartki urodzinowej możesz wydrukować balony we wszystkich możliwych rozmiarach. Użyj kciuka, aby zrobić trzy odciski różnymi kolorami na jednej kartce. Efektownym pomysłem jest również umieszczenie jednego odcisku wystającego poza krawędź kartki. Upewnij się, że pod kartką znajduje się kawałek papieru, aby nie obrudzić stołu.

Krok 2

Aby zrobić głowę misia z żółtego balonu po środku, pomaluj swój mały palec na kolor żółty.

Krok 3

Kolejno nałóż dwa odciski palców w kolorze żółtym jako uszy na balonie.

Krok 4

Możesz również łatwo ozdobić balon paskami. Wystarczy pomalować kciuk paskami i delikatnie nałożyć odcisk na suchy i gładki balon. Efekt jest najlepszy, gdy użyjesz do tego ciemniejszego koloru.

Krok 5

Użyj białej farby kryjącej, aby stworzyć małe kropki na balonie. Aby to zrobić, zanurz koniec pędzla w farbie kryjącej bezpośrednio z tuby, a następnie umieść kropki o różnych rozmiarach na balonie.

Krok 6

Użyj flamastra do narysowania twarzy misia i nitek balonów.

Krok 7

Napisz flamastrem "Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin" oraz, jeśli chcesz, imię osoby, której wręczasz kartkę - i Twoja personalizowana kartka urodzinowa jest gotowa!

Kartka na Dzień Matki / Dzień Ojca

Nie ma szybszego sposobu na namalowanie serca! Umieść dwa odciski palców jeden na drugim pod kątem około 90°, tak aby utworzyły serce. Odciski na górze serca się na siebie nakładają. Użyj mazaka, aby napisać wiadomość poniżej, a Twój tata lub mama będą bardzo wzruszeni!

Przy okazji, to serce doskonale nadaje się także na kartkę "Zapisz tę datę"! Małe woreczki z naturalnego papieru można błyskawicznie udekorować: wypełnij słodyczami dla mamy lub taty.

Kartki na Wielkanoc

Cóż za urocze małe króliczki wielkanocne... i takie łatwe do zrobienia! Użyj swojego środkowego lub wskazującego palca, aby odbić głowę króliczka, a uszy możesz zrobić przy użyciu wyprostowanego małego palca. Wymaluj nieco więcej niż końcówkę swojego małego palca farbą. W ten sposób twoje króliki będą miały długie uszy. A jeśli chcesz, możesz użyć swojego kciuka, aby stworzyć pięknie zdobione wielkanocne jajka na następnej kartce.

Czy kiedykolwiek ozdabiałeś jaja wielkanocne swoimi palcami? To naprawdę proste! Odbij kropki na jajku za pomocą swojego małego palca i pozwól im wyschnąć – to wszystko!

Kartki na Boże Narodzenie

Wszyscy pokochają te własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe! Aby odbić głowy bałwanków i reniferów, użyj papieru w naturalnych kolorach i białej farby z zestawu do malowania Connector. Rozprowadź białą farbę w nakrętce z zestawu do malowania pędzlem i odrobiną wody aż stanie się kremowa, a następnie zanurz swój palec w farbie.

Gdy farba wyschnie, użyj mazaka do napisania liter oraz narysowania rogów reniferów i ramion oraz twarzy bałwanków, a także pomaluj nosy reniferów i czapki bałwanków na czerwono.

Gwiazdki

Odciski palców z szablonami
Pokazujemy, jak stworzyć świetny efekt za pomocą bardzo prostego szablonu. Wytnij kształt gwiazdy z kawałka tektury. Umieść szablon na swojej kartce lub starannie przyklej go do krawędzi, aby się nie przesuwał. Teraz wypełnij kształt gwiazdy kolorowymi odciskami palców. Nie ma znaczenia, których palców używasz. Gdy kolory wyschną, ostrożnie usuń szablon.

Możesz również użyć wyciętej gwiazdy jako szablonu do odbijania odcisków palców. W ten sposób gwiazda pozostanie bez koloru, a otoczenie będzie białe lub kolorowe.

Wiele możliwości​

Dzięki metodzie odcisków palców możesz być naprawdę kreatywny! Połącz odciski palców, tworząc zabawne zwierzątka, zrób zaproszenie na swoją halloweenową imprezę, wyślij kartkę z życzeniami zdrowia dla przyjaciela lub stwórz urocze wiadomości dla swoich dziadków.

Pomyśl o innych zabawnych tematach – na pewno wpadniesz na wiele świetnych pomysłów!