Wyjątkowa technika: Zaczarowany rysunek

  • Kids 
  • 10 min
Potrzebujesz:
  • Kredka kolorowa Colour Grip
  • Kredka ekologiczna Colour Grip
  • Pędzel, woda

Ty i Twoje dziecko będziecie zafascynowani tym magicznym zjawiskiem. Technika ta nie jest przeznaczona tylko do malowania. Może być również świetną zabawą, która pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka i wzbudzi chęć eksperymentowania z narzędziami do malowania.

Czy pod czarną warstwą koloru ukryty jest obrazek?

1. Najpierw narysuj obrazek kredkami rozpuszczalnymi w wodzie.

2. Następnie pomaluj rysunek kolorową kredką nierozpuszczalną w wodzie tak, aby przykryć obraz warstwą ciemnego koloru do momentu, aż nie będziesz w stanie określić, co znajduje się pod spodem. Rozpuszczalne w wodzie barwne pigmenty oddzielają czarne pigmenty od papieru, dzięki czemu tworzy się warstwa koloru, którą możesz potem usunąć, stosując metodę mokrego pędzla.

3. Teraz obraz należy przekazać innemu graczowi, który może wziąć pędzel i dużo wody, aby stworzyć akwarelę.

4. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, tajemny obraz powoli wynurzy się z ciemności. Mokry, czarny kolor może zostać zmyty papierowym ręcznikiem lub nawet spłukany pod bieżącą wodą.

Czarne i białe

Do tworzenia białych obszarów na obrazku potrzebna jest biała kredka rozpuszczalna w wodzie. Użyj jej do zamalowania wszystkich obszarów, które mają być później widoczne. Jeśli chcesz uwzględnić kolorowe wzory na białym obszarze, musisz je narysować przed nałożeniem białej kredki. Po nałożeniu czarnego koloru i opłukaniu obrazu pod bieżącą wodą, obraz stanie się całkowicie czysty, ponieważ czarne pigmenty nie przylegają mocno do papieru.
Pyszczek tygrysa i kwiaty zostały najpierw narysowane, a następnie pomalowane białym ołówkiem.
Zdjęcie przedstawia obszary, na które czarny pigment nie ma wpływu.

Tajna wiadomość

Tajna wiadomość jest zamalowana ciemnym kolorem i pozostanie tajemnicą ...
.. dopóki odbiorca nie użyje odrobiny wody, aby ponownie stała się widoczna.

Ukryty zwierzak

Widać tylko zarys sylwetki. Co to może być za zwierzak? Czy inny gracz będzie w stanie odkryć sekret, używając pędzla i odrobiny wody? Ten wariant gry jest odpowiedni dla dowolnej liczby graczy wyposażonych w dowolną ilość kredek.
Jakie zwierzę jest ukryte na tym obrazku? Czy to słoń - a może mysz?
Woda pomoże ci rozwiązać tę zagadkę.