Rysowanie portretu z Miss Led

Jak narysować oko

Z profilu tęczówka jest częścią krzywej pełnego okręgu oka.

Zaokrąglenie gałki ocznej i oczodołu są dalej widoczne, gdy oko jest zamknięte.

Jak narysować oko: ćwiczenie

Oto bardzo łatwy sposób, jak narysować oko widoczne od przodu. Górna i dolna linia niemal lustrzanymi odbiciami o zaokrąglonym kształcie.

Krawędź tęczówki przecina górną linię i pozostawia odstęp nad dolną linią. Dodaj mniejsze koło na źrenicę.

Linia powieki wynika z kształtu gałki ocznej. Górna powieka jest prawie równoległa do narysowanej w poprzednim kroku górnej linii i prawie dotyka górnej krawędzi tęczówki. Dolna powieka jest prawie równoległa do narysowanej w poprzednim kroku dolnej linii, a odstęp między nimi zwęża się przy końcach.

Spróbuj zauważyć, jak zawijają się rzęsy, szczególnie, że delikatnie zmienia się ich kształt w zależności od ułożenia na powiece

Notatka: Białko oka i twardówka nigdy nie są całkowicie białe i wymagają cieniowa ze względu na cień rzucany przez rzęsy.

 

Jak narysować nos

Poziomy owalny kształt maskuje trójwymiarowy czubek nosa. Dodaj pionową linię, która dzieli owal na pół, aby zachować symetrię lewej i prawej strony nosa. Kształt nozdrza zewnętrznego (zwanego ala nasi) jest trochę podobny do szczypiec homara. Pozioma linia narysowana wzdłuż dolnej części czubka nosa łączy nozdrza z ala nasi.


Zwróć uwagę, jak ciemniejsze linie wygładzają kontury linii pomocniczych. Krzywe tworzą „skórę” nosa. Użyj gumki do mazania, aby rozjaśnić linie pomocnicze. 

Cienie i rozjaśnienia tworzą kontury i nadają nosowi trójwymiarowy kształt. Zauważ, jak cieniowanie w nozdrzach staje się mniej intensywne w kierunku dołu. Użyj gumki, aby delikatnie usunąć zbyt ciemne obszary w tym miejscu.


Jak narysować usta


Kontury warg można narysować jako miękkie zakrzywione kreski. Rozmiar zakrzywień kresek zmienia się w miarę zwężania się kącików ust do środka.

Rysowanie wzorów

Na rozgrzewkę spróbuj narysować proste linie od góry strony w dół. Narysuj ukośne i poziome linie, obracając papier tak, aby nadal przeciągać ołówek pionowo od góry na dół. Tworząc zakrzywione linie, trzymaj rękę w jednej pozycji i rysuj łuk od prawej do lewej, ponownie przesuwając papier, aby móc kontynuować ruch.Możesz łatwo przedstawić tekstury i materiały, np. włosów, ubrań lub otoczenia danej osoby za pomocą różnych wzorów i pociągnięć. Ćwicz rysowanie z różnym naciskiem, zmieniając kąt rysowania, mocno naciskając lub ledwo muskając powierzchnie strony ołówkiem.


Joanna Henly

Joanna Henly, dyrektorka i założycielka studia Miss Led, jest ilustratorką i dyrektorem artystycznym z Londynu.
Jest znana z obsesyjnie szczegółowych i bogato przedstawionych dzieł w szerokim zakresie mediów i skali, w tym papieru, płótna, murali, instalacji i dzieł cyfrowych. Jej prace zdobyły uznanie m.in. „Best of British Illustration”, za wystawę w londyńskiej Saatchi Gallery oraz listę klientów obejmującą marki modowe, konsumenckie i medialne.
Wyszkolona artystka, z doświadczeniem jako wielokrotnie nagradzany ilustrator; Joanna przyjmuje różne zlecenia od portretowych po złożone prace na dużą skalę, często w przestrzeniach publicznych lub jako część występu na żywo. Ponadto tworzy prace, które są wystawiane na całym świecie. Jest nauczycielem z pasji, prowadzi praktyki zawodowe i warsztaty z zakresu sztuki i ilustracji.www.missled.co.uk

Rysowanie portretu: poniżej 200 słów

Miss Led Portrait Drawing to dynamiczny i precyzyjny przewodnik wizualny, który doskonale tłumaczy pojęcia związane z charakterem i ekspresją twarzy. Książka zawiera ilustracje krok po kroku i eksperckie porady od londyńskiej artystki Joanny Henly, znanej również jako Miss Led. 112 stron kompaktowej książki – jest wygodna do przenoszenia w plecaku lub kieszeni, gdy chcesz porysować w podróży.
Zaczynając od przygotowania idealnych warunków pracy, Henly opowiada jak trzymać ołówek, by wyszła zamierzona linia i jak korzystać z przykładów, które wzbogacą język Twojej twórczości. Oprócz sugestii dotyczących idealnych warunków, autorka podaje również konkretne wskazówki pokazujące jasne przykłady i rysunki krok po kroku, które szczegółowo opisują każdą cechę twarzy (w sekcji "Zrozumienie twarzy"). Wskazówki jak nadać jej charakteru i wyrazu ciągną się przez całą książkę, podając sugestie, jak rozwijać się za pomocą różnych metod i podrzucając pomysły na ćwiczenia. Nie zabrakło również podpowiedzi co należy wziąć pod uwagę podczas pracy z pamięci i wyobraźni. Tematyka pokrywa również różne kąty twarzy, definiowanie kolorów i światła w celu uchwycenia różnych odcieni skóry, a także uproszczenia złożoności rysowania włosów z różnych stylów, takich jak: afro, długich, krótkich i falistych. Książka zawiera starannie wybrane profesjonalne ilustracje portretowe stworzone przez samą autorkę, pokazujące przykłady tego, co można osiągnąć i jak można rozwijać się poprzez naukę.

Buy online