Krok po kroku: Jak narysować przystojniaka z college’u

  • Adults 
  • Teenagers 
  • 120 min
Potrzebujesz:

Kredki ołówkowe Art Grip Aquarelle, pisak artystyczny India Ink Pitt S, ołówek grafitowy Grip 2001 2B,pędzel

Zdecyduj, kim będzie główna postać! Twój przystojniak może być rozczochranym rockmanem, eleganckim gościem w garniturze, wyluzowanym surferem czy wytwornym zarozumialcem. 
Każdy może zagrać główną rolę! Na codzienne życie w college'u składa się przecież wiele najróżniejszych historii i intrygujących osobowości. Nasz główny bohater to typowy obiekt westchnień – mieszanka przyjaznego, pogodnego chłopca i wyluzowanego macho. Szelmowski uśmiech, lekko łukowate brwi i ciemne okulary nadają mu nieco arogancki wygląd. Ma własny styl – to widać! Żeby pokazać to na rysunku, dodaj swojemu bohaterowi różnorodne akcesoria.

Krok 1

Na początku wykonaj wstępny szkic postaci na papierze rysunkowym A4. Najlepiej zacząć od prostego zarysu figury. Zacznij od linii pomocniczych, a następnie połącz je ze sobą To ważne, aby od samego początku pracować nad poprawną anatomią i odpowiednią dla Twojej postaci pozą.

Krok 2

Dodaj swojemu przystojniakowi nieco więcej plastyczności za pomocą podstawowych kształtów geometrycznych takich, jak walce. Pamiętaj, żeby szkicować kształty w taki sposób, aby zbyt wiele linii nie nachodziło na siebie w jednym punkcie. Ponadto należy wziąć pod uwagę, jaką objętość powinny mieć ramiona i tors, aby nadać bohaterowi odpowiedni wygląd, bez nadmiernego wypaczania poprawnych proporcji.

Krok 3

 Jego włosy i torba, a także spodnie i marynarka szkolnego mundurka są narysowane w uproszczony sposób. Podkreśl delikatnie sześciopak, aby twój przystojniak wyglądał jeszcze bardziej muskularnie. Jeśli nowe elementy nakładają się na siebie, sprawiając wrażenie chaosu, możesz nieco poprawić ułożenie kończyn.

Krok 4

Dokończ postać tak, jak pokazano na rysunku. Właśnie ukończyłeś swój wstępny szkic. To ułatwi Ci ustalenie, ile szczegółów dodać do rysunku, żeby osiągnąć zamieszony efekt, ale nie przesadzić. Ponadto, pomoże Ci to później w cieniowaniu. Będzie Ci łatwiej zdecydować, które obszary powinieneś rozjaśnić, a które przyciemnić – tak, aby dodać Twojej postaci nieco głębi. Łatwiej będzie również eksperymentować z wyrazem twarzy chłopaka poprzez zmianę pozycji głowy lub kształtu brwi i kącików ust.

Krok 5

Możesz teraz dopracować wstępny szkic. Głowa naszego przystojniaka jest teraz nieco większa, a jego talia smuklejsza, co podkreśla szerokie ramiona i wysportowaną sylwetkę. Dodatkowo, kurtka jego szkolnego mundurka ma więcej ozdób, a fałdy materiału na rękawach dodają rysunkowi większego realizmu.

Krok 6

Zalecamy umieszczenie papieru akwarelowego na nieużywanym arkuszu papieru. Zapobiegnie to odciskaniu się powierzchni, na której położony jest papier (np. panel stołu). Po pogrubieniu  krawędzi  cienkopisem, zamaluj wydzielone powierzchnie kredkami akwarelowymi Art GRIP. W tym celu trzymaj kredkę pod bardzo płaskim kątem i ostrożnie przesuwaj po papierze, aby wypełnić poszczególne obszary. W razie potrzeby należy od czasu do czasu naostrzyć ołówek. Aby uzyskać większe wrażenie głębi i trójwymiarowości, można zmniejszyć lub zwiększyć intensywność nakładania kolorów w określonych punktach. Zauważ, jak różni się stopień nasycenia koloru na włosach, gdzie zastosowano technikę malowania mokrym pędzlem. Metoda ta umożliwia tworzenie niezliczonych, interesujących tekstur.

Krok 7

Następnie zamaluj wszystkie elementy rysunku tak, jak pokazano na ilustracji. Nie zapomnij, żeby różnicować stopień nasycenia kolorów. Możliwość malowania wodą po kredkach akwarelowych Art GRIP oznacza, że możesz z łatwością zmieszać ze sobą 8 wybranych kolorów, aby uzyskać wiele nietypowych odcieni, a także efekt cieniowania i większą głębię. Możesz na przykład przyciemnić czysty, żółty odcień podszewki kurtki, dostosowując ją do innych bardziej naturalnych odcieni mundurka szkolnego. Różne materiały odzieży i akcesoria mogą być namalowane różnymi kolorami.

Krok 8

Na nowym arkuszu papieru rysunkowego A4 wykonaj wstępny szkic tła. Użyj siatki, aby stworzyć zarys budynku szkoły. Powinien on składać się z prostych kształtów, w stylu często spotykanym w japońskich mangach lub anime. Miejską scenerię ze szkołą w centrum okala linia drzew i niski murek.

Krok 9

Gdy będziesz już zadowolony ze wstępnego szkicu, przerysuj go na nowym arkuszu papieru akwarelowego A4. Następnie za pomocą kredek akwarelowych Art GRIP pomaluj tło. Połyskujące kolory sprawią wrażenie pięknego słonecznego dnia. Następnie przejedź wilgotnym pędzlem po słońcu, krzewach, szybach budynku i niebie.

Krok 10

Po wyschnięciu tła, dorysuj dodatkowe szczegóły na krzakach i uwydatnij zarys słońca. Narysuj także cienie rzucane przez budynek szkoły. Na te elementy nie należy nakładać już wody.