Jak wykonać dekorację stołu na Halloween?

Potrzebne materiały

  • Pisaki metaliczne Faber-Castell
  • Butelki do pomalowania
  • Wydruk szablonu

Napis na butelce z ciemnego szkła

Najpierw wydrukuj szablon napisu. Wytrzyj butelkę czystą szmatką, tak aby nie było na niej tłuszczu i kurzu. Szkło jest zazwyczaj trudne do pracy, ale jest na to sposób. Przyklej linie dla „Draculi” za pomocą wąskiej taśmy Washi (szerokość ok. 5 mm). Oznacza to, że przyklejasz poziomo trzy paski Washi-Tape na szybę i piszesz DRA - CULA'S w tych dwóch liniach za pomocą pisaka Faber-Castell Metallics. Taśmy Washi są jednocześnie pomocą przy rysowaniu poziomych linii nad i pod napisem. W drugim kroku pisakiem Faber-Castell Metallics narysujemy na butelce „Krew”, a następnie narysujemy baner i inne dekoracje. Po wyschnięciu Metallics są odporne na rozmazywanie i zachlapania, a po utrwaleniu w temperaturze 160°C przez 30 minut w piekarniku są nawet wodoodporne (nie można ich myć w zmywarce).

Napis na przezroczystej szklanej butelce

Najpierw wydrukuj szablon napisu. Wytrzyj butelkę czystą szmatką, powinna być wolna od tłuszczu i kurzu. Masz teraz dwie możliwości: albo po prostu narysujesz napis, albo umieścisz go pod butelką, aby się na nim wzorować.
Oczywiście nie działa to tak łatwo na okrągłym obiekcie, jak na płaskiej powierzchni, ale działa. Aby to zrobić, szczypnij oko. Ogranicza to percepcję przestrzenną i ułatwia rysowanie. Po każdej literze możesz obrócić butelkę nieco dalej, aby uzyskać jednakowe odstępy między literami. Po wyschnięciu pisaki Metallics są odporne na rozmazywanie i zachlapania, a po utrwaleniu w temperaturze 160°C przez 30 minut w piekarniku są nawet wodoodporne (nie nadają się do mycia w zmywarce).

Pismo ozdobne WIzytówki/Dynia

Potrzebne materiały

  •  Pisaki Metaliczne Faber-Castell
  • Markery akwarelowe Faber-Castell Albrecht Dürer do szkicowania
  • Ozdobna dynia

Jeśli nie jesteś jeszcze tak biegły w pisaniu, najpierw zapisz imiona i nazwiska na kartce papieru, dla przypomnienia. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, ile miejsca potrzebujesz na nazwę.

Teraz dla orientacji narysuj linię pomocniczą na dyni, w tej linii wpisz nazwę. Użyj stałej końcówki markera akwarelowego Faber-Castell Albrecht Dürer (zielony lub szary). Za pomocą tego długopisu możesz również nadać nazwę dyni. Ponieważ kolor pisaka jest na bazie wody, możesz po prostu wytrzeć i napisać jeszcze raz.

W drugim kroku użyj pisaków Faber-Castell Metallics, aby zapisać nazwę na dyni.

Gdy farba Metallics dobrze wyschnie, możesz ostrożnie zetrzeć linię pomocniczą. Zrobione!

Szablony do pobrania

Draculas blood

PDF, 124KB

Mouse tears

PDF, 123KB