Podstawowe techniki z Goldfaber Aqua

Co za fascynujące połączenie! Goldfaber Aqua to niezwykły ołówek do tworzenia sztuki. Ale czy to na pewno tylko ołówek? Oczywiście, możesz go wykorzystać do tworzenia tradycyjnych rysunków - szybkich szkiców lub delikatnego cieniowania na powierzchniach. Jednak to, co sprawia, że Goldfaber Aqua jest tak niezwykły, to jego zdolność do doskonałego mieszania się z wodą! Wystarczy pędzel i odrobina wody, aby zobaczyć, jak Twój rysunek przekształca się w żywą i dynamiczną akwarelę. Ten ołówek zaprasza Cię do fascynującej podróży, która obudzi Twoją ciekawość, pozwalając na eksperymentowanie z różnymi technikami suchego i mokrego malowania. Zaskoczy Cię ilość możliwości, jakie drzemie w tym niewielkim narzędziu artystycznym.

  • Everybody 
  • 30 min
Potrzebujesz:

Kredki akwarelowe Goldfaber Aqua

Glazing

Akwarele są transparentne i można je mieszać uzyskując nowe odcienie barw. Efekt ten można wykorzystać poprzez glazing.

Krok 1

Nałóż na siebie kilka cienkich warstw farby...

Krok 2

...w trakcie tego procesu należy zadbać o to, aby każde pranie całkowicie wyschło...

Krok 3

...przed kolejnym praniem.

Maskowanie

Kontrast z bielą tła zwiększa żywotność obrazu. Te białe obszary należy oznaczyć i pozostawić puste podczas malowania, co nie zawsze jest łatwe dla początkującego. Jeśli chcesz mieć pewność, że określone obszary zdjęcia pozostaną białe, powinieneś je zamaskować.

Krok 1

Płyn maskujący nakłada się w postaci cieczy, a po wyschnięciu tworzy gumowaty film.

Krok 2

Po wyschnięciu możesz nakładać akwarele według własnego uznania – zamaskowana powierzchnia pozostanie nienaruszona.

Krok 3

Po całkowitym wyschnięciu obrazu delikatnie zetrzyj palcem folię maskującą z powierzchni papieru.

Technika zmywania i technika mokre na mokrym

Te dwie techniki wymagają pracy z dużą ilością wody. Kolory swobodnie, ale artystycznie, płyną jeden w drugi. W technice "zmywania" farba jest nakładana na suchy papier, podczas gdy w technice "mokre na mokrym" papier jest zwilżany czystą wodą przed nałożeniem farby, co powoduje intensywniejsze rozpływanie się farby.

Granulowanie

Na papierach o silnej fakturze można uzyskać bardzo piękny efekt. Trzymając prawie suchy pędzel w bardzo płaskiej pozycji, delikatnie przesuwaj go po powierzchni papieru, tak aby pigmenty były aplikowane tylko na górną warstwę papieru. Powstają wtedy losowe białe obszary, które tworzą wspaniały kontrast z kolorem.

Naprawdę użyteczny: Pędzel wodny

Lubisz malować będąc w podróży? W takim razie pędzel wodny firmy Faber-Castell będzie dla Ciebie idealnym towarzyszem. Jego końcówka ma specjalny kształt, dzięki któremu można osiągnąć niesamowite efekty.



Dobrze wiedzieć: Zmieniając nacisk na zbiornik z wodą, możesz kontrolować ilość wody potrzebną do akwareli.

Technika skrobania

Technika skrobania: Rozpuszczoną farbę można łatwo przesuwać po papierze za pomocą zakrętki, tworząc ciekawe tekstury.

Technika drapania

Technika drapania: Zintegrowane żłobienia na skuwce pozwalają na uzyskanie niezwykłych efektów. Wilgotny papier można naciąć, aby w mgnieniu oka nadać obrazowi oryginalne wzory linii.

Kreatywnie

Dzięki tym prostym technikom będziesz się świetnie bawić!

Rozpylanie koloru

Rozpylanie kolorów: nadaj akwarelom niezrównane poczucie lekkości, stosując technikę malowania rozpryskowego. Przesuwaj końcówką pędzla po kredce krótkimi, szybkimi pociągnięciami w górę i w dół, aby rozpryskiwać kolory bezpośrednio na obraz.

Różne odległości

Wypróbuj różne dystanse i zobacz, który z nich daje najlepsze rezultaty.

Rysunek na mokrym papierze

Rysowanie na mokrym papierze: Rysowanie na wilgotnym papierze to świetne doświadczenie. To jak bardzo linia, którą wykonasz za pomocą Goldfaber Aqua, rozejdzie się na papierze, zależy od tego, jak mocno papier jest zwilżony.

Technika solna

Gwarantujemy uzyskanie pięknych tekstur! Posyp mokry obraz grubą solą i poczekaj, aż wszystko wyschnie. Następnie usuń sól i zachwycaj się ciekawymi efektami.

Tworzenie pigmentów

Możesz użyć bloku papieru ściernego lub noża, aby zeskrobać pigmenty bezpośrednio z grafitu kredki na papier.

Na zwilżonym papierze kolory natychmiast rozpuszczą się w warstwie wody. Na suchym papierze można pobrać pigmenty i nimi pracować.

Efekty przy użyciu butelki z rozpylaczem

Naprawdę świetnie wyglądający efekt można osiągnąć za pomocą zwykłej butelki z atomizerem. Narysuj swój obrazek w zwykły sposób, a następnie spryskaj wybrane miejsca wodą. Będziesz zachwycony rezultatem zmiany kolorów!

Sgraffito

Ostatni raz próbowałeś techniki sgraffito prawdopodobnie w dzieciństwie, używając kredek woskowych. Ale sgraffito to także ciekawy sposób wykorzystania zwykłych kredek.
Oto jak to działa: pierwszy krok polega na całkowitym pokryciu jednego koloru drugim; kolor bazowy powinien być jaśniejszy niż kolor na górze. Następnie ostrożnie wydrap linie i obszary z górnej warstwy za pomocą noża. I tak w magiczny sposób odtworzyłeś piękne kontrasty i wzory!