Tworzywa sztuczne z recyklingu

Wysokiej jakości tworzywa sztuczne zapewniają dłuższą żywotność produktów. Przykładowo, zabezpieczając tusz przed wysychaniem przybory piśmienne będą mogły być używane dłużej i znacznie ograniczy to produkcję odpadów.

Celem korporacyjnym grupy Faber-Castell jest ciągła redukcja udziału konwencjonalnych tworzyw sztucznych w produkcji na całym świecie lub zastąpienie ich materiałami przetworzonymi, w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego. Od 2016 roku ołówki wykonywane są z recyklatu, czyli plastiku z recyklingu. W tym celu odpady z tworzyw sztucznych są przetwarzane i używane jako surowiec produkcyjny. Coraz więcej zakładów korzysta z recyklatów, np. zakład Engelhartszell w Austrii, dzięki czemu na rynku pojawia się coraz więcej przetworzonych z tworzyw sztucznych produktów. Części zewnętrzne w tych produktach wykonane są głównie z materiału z recyklingu.

Jednocześnie opakowania jednorazowe zastępowane są przez papier lub plastik pochodzący z recyklingu. Dla przedłużenia żywotności produktów, wiele z nich posiada możliwość ponownego napełniania.


Bez dodatku PVC

Jako światowy lider w produkcji gumek do wymazywania, Faber-Castell unika stosowania szkodliwych zmiękczaczy. Gumki produkowane są według ściśle określonych wymagań jakościowych i nie zawierają PVC.

Do wielokrotnego napełniania

Na każdy produkt składają się wartościowe surowce. Chcąc przedłużyć użyteczność produktów Faber-Castell projektuje je tak, by można było je ponownie napełniać.

Plastik i karton z recyklingu

Faber-Castell pracuje nad redukcją tworzyw sztucznych lub zastąpieniem ich materiałami pochodzącymi z recyklingu. Produkty oraz opakowania wykonane są z przetworzonego plastiku lub tektury.

Tektura do recyklingu

Opakowanie wykonane są z tektury nadającej się do recyklingu.

Jak powstają nasze zakreślacze

Stwórz własny plan pielęgnacji swoich roślin z naszymi zakreślaczami wyprodukowanymi w 100% z przetworzonych tworzyw sztucznych