Efektywność i produktywność Faber-Castell

Alongside environmental and social commitment, responsible corporate governance (the “G” in ESG) is a key part of our comprehensive approach to sustainability, which also encompasses economic success. We embody a value-based corporate culture reflected not only in our daily work, but also in long-term thinking.

Faber-Castell charakteryzuje się ciągłością działania, doświadczonym zespołem zarządzającym oraz stabilną bazą zatrudnienia dla około 8000 pracowników na całym świecie.

Jesteśmy jedną z wiodących na świecie firm oferujących wysokiej jakości produkty piśmiennicze, artystyczne i kreatywne, a także kosmetyczne.
Produkujemy ponad 2 miliardy drewnianych ołówków rocznie, co czyni nas ich wiodącym producentem w skali globalnej.

Jesteśmy obecni w ponad 120 krajach, w 10 posiadamy własne zakłady produkcyjne, a w 22 przedsiębiorstwa handlowe. 


Faber-Castell to jedna z wiodących na świecie firm produkujących wysokiej jakości artykuły piśmiennicze, kreatywne, artystyczne i kosmetyczne. Zatrudnia około 8000 pracowników i z produkcją na poziomie ponad dwóch miliardów sztuk ołówków i kredek rocznie, zajmuje jedno z najważniejszych miejsc tej branży na świecie. Obecnie firma jest reprezentowana w ponad 120 krajach, posiada własne zakłady produkcyjne w dziesięciu z nich oraz firmy handlowe w 22. Założona w 1761 roku jest jedną z najstarszych firm przemysłowych na świecie oraz należy do tej samej rodziny od dziewięciu pokoleń. Firmę charakteryzuje ciągłość działania, doświadczony zespół zarządzający oraz stabilne zatrudnienie. Faber-Castell swoją solidną pozycję na rynku międzynarodowym zawdzięcza przywiązaniu do najwyższej jakości, zaangażowaniu społecznemu i środowiskowemu oraz dużej liczbie innowacyjnych produktów.

 

 


Dowiedz się więcej