Fundacja na Rzecz Dzieci

Inicjatywy

Little Flower (Mały Kwiat)

Projekt "Little Flower" (ang. Mały Kwiat) poświęcony jest niesieniu pomocy mieszkańcom małej wioski na północy Indii, niezależnie od ich wieku. Dzięki darowiznom z Fundacji na Rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell zakupiono łóżka (piętrowe), materace, odnowiono meble, a nawet dostarczono szereg materiałów dydaktycznych.


„Ruchy GoHo“

GoHo niesie pomoc dzieciom z Gostenhof, dzielnicy Norymbergi, która boryka się z wieloma problemami. Dzieci pochodzą zwykle z wielodzietnych rodzin, często z problemami finansowymi. Fundacja na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell angażuje podopiecznych w wiele dodatkowych zajęć, wspomagając przy tym rozwój ich umiejętności interpersonalnych i społecznych.

Szpital Misyjny Vanga

Fundacja na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell wsparła budowę dużego szpitala referencyjnego w Kongo - 400 km na wschód od Kinszasy. Założony ponad 100 lat temu przez lekarzy misjonarzy ośrodek zdrowia stał się istotną placówką medyczną, zatrudniając 220 pracowników - w tym lekarzy i ekspertów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Dzięki wsparciu strony niemieckiej na opiekę może liczyć nawet 480 pacjentów.

Razem na rzecz tolerancji i wolności słowa

Charytatywny projekt artystyczny dla dzieci z całego świata

Projekt łączy dzieci różnego pochodzenia z całego świata i porusza z nimi tematy dotyczące tolerancji, przemocy i wolności wypowiedzi w sposób pozareligijny i kreatywny - za pomocą ołówka i papieru. Inicjatywa powstała w 2016 w wyniku współpracy firmy Faber Castell z Międzynarodowym Muzeum Sztuki Dziecięcej (International Museum of Children's Art) i Misją Humanitarną Red Pencil (The Red Pencil Humanitarian Mission).

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell na całym świecie organizowane są warsztaty i konkursy plastyczne, które integrują szkoły, fundacje i inne instytucje publiczne. W taki sposób powstają akcje podobne do tej pod hasłem: "Rysunek dla szacunku - uczciwości - pewności siebie"

Darowizny na rzecz organizacji non-profit

Fundacja

Fundacja została założona w 2001 roku

Rozpoznanie podatkowe:
Fundacja jest uznawana za charytatywną organizację non-profit przez Munich Tax Office for Corporations (monachijski Urząd Skarbowy ds. Korporacji) pod numerem NIP 143/235/22201.

Rewizja:
W fundacji corocznie przeprowadzany jest audyt przez niezależną firmę audytorską. 

Administracja Fundacji:
Fundacja Fundusz na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell jest zarządzana przez „Stiftung Kinderfonds”. Wspiera osoby prywatne i firmy w zakładaniu i administrowaniu fundacją.

Wesprzyj nas

Twoja darowizna pomoże potrzebującym dzieciom, zwłaszcza tym z krajów rozwijających się. Wszystkie datki mają ogromne znaczenie - to szybkie, pewne i konkretne wsparcie.

Skontaktuj się z nami:

Faber-Castell AG
Stefanie Kreuzer
Nürnbergerstr. 2
D-90546 Stein
Niemcy
E-mail: Stefanie.Kreuzer@faber-castell.com

Bank für Sozialwirtschaft München: BLZ 700 205 00
Konto darowizny: IBAN DE25 7002 0500 3750 3700 37
Konto subfundacji: DE76700205006820370037

Podając swój pełny adres w trakcie przelewu bankowego, automatycznie otrzymasz potwierdzenie wpłaty.