Fundacja na Rzecz Dzieci

Inicjatywy

Little Flower (Mały Kwiat)

Projekt "Little Flower" (ang. Mały Kwiat) niesieniu pomocy zarówno młodszym jak i starszym mieszkańcom małej wioski na północy Indii. Dzięki darowiznom z Fundacji na Rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell możliwe było postawienie łóżek (piętrowych), zakup materacy, renowacja mebli, a nawet dostarczenie materiałów dydaktycznych


Szpital Misyjny Vanga

Fundacja na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell wsparła budowę dużego szpitala referencyjnego w Kongo - 400 km na wschód od Kinszasy. Założony ponad 100 lat temu, przez lekarzy misjonarzy, ośrodek zdrowia stał się istotną placówką medyczną zatrudniając 220 pracowników - w tym lekarzy i ekspertów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Dzięki wsparciu strony niemieckiej na opiekę może liczyć nawet 480 pacjentów.

Razem na rzecz tolerancji i wolności słowa

Charytatywny projekt artystyczny dla dzieci z całego świata

Projekt łączy dzieci różnego pochodzenia z całego świata i porusza z nimi tematy dotyczące tolerancji, przemocy i wolności wypowiedzi w sposób pozareligijny i kreatywny - za pomocą ółówka i papieru. Inicjatywa powstała w 2016 w wyniku współpracy firmy Faber Castell z Międzynarodowym Muzeum Sztuki Dziecięcej (International Museum of Children's Art) i Misją Humanitarną Red Pencil (The Red Pencil Humanitarian Mission).

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell na całym świecie organizowane są warsztaty i konkursy plastyczne, które integrują szkoły, fundacji i inne instytucje publiczne. W taki sposób powstają akcje taka jak ta pod hasłe: "Rysunek dla szacunku - uczciwości - pewności siebie"

Darowizny na rzecz organizacji non-profit

Fundacja

Fundacja została założona w 2001 roku

Rozpoznanie podatkowe:
Fundacja jest uznawana za charytatywną organizację non-profit przez Munich Tax Office for Corporations (monachijski Urząd Skarbowy ds. Korporacji) pod numerem NIP 143/235/22201.

Rewizja:
W fundacji corocznie przeprowadzany jest audyt przez niezależną firmę audytorską. 

Administracja Fundacji:
Fundacja Fundusz na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell jest zarządzana przez „Stiftung Kinderfonds”. Wspiera osoby prywatne i firmy w zakładaniu i administrowaniu fundacją.

Wesprzyj nas

Twoja darowizna pomoże potrzebującym dzieciom, zwłaszcza tym z krajów rozwijających się. Wszystkie datki mają ogromne znaczenie - to szybkie, pewne i konkretne wsparcie.

Skontaktuj się z nami:

Faber-Castell AG
Stefanie Kreuzer
Nürnbergerstr. 2
D-90546 Stein
Niemcy
E-mail: Stefanie.Kreuzer@faber-castell.com

Bank für Sozialwirtschaft München: BLZ 700 205 00
Konto darowizny: IBAN DE25 7002 0500 3750 3700 37
Konto subfundacji: DE76700205006820370037

Podając swój pełny adres w trakcie przelewu bankowego, automatycznie otrzymasz potwierdzenie wpłaty.


„Ruchy GoHo“

Goho niesie pomoc dzieciom z Gostenhof, dzielnicy Norymbergi, która boryka się z wieloma problemami. Dzieci pochodzą zwykle z wielodzietnych rodzin, często z problemami finansowymi. Fundacja na rzecz Dzieci Graf von Faber-Castell angażuje podopiecznych w wiele dodatkowych zajęć rekreacyjnych, wspomagając przy tym rozwój ich umiejętności interpersonalnych i społecznych.