Szkicowanie i rysowanie akwarelami

isaki akwarelowe Albrecht Dürer

Albrecht Dürer artist - pisaki akwarelowe to nowoczesna definicja malarstwa akwarelowego: wysokiej jakości narzędzie do rysowania, które wspiera spontaniczne szkice, a także malowanie akwarelami. Tusz na bazie wody jest zawsze gotowy i doskonale nadaje się do użycia z wodą.


Jakość to nasza maksyma. Dlatego pisaki akwarelowe Albrecht Dürer Artist wyróżniają się wyjątkowo wysoką pigmentacją i światłoodpornością. Kolory zgodne z systemem kolorystycznym Faber-Castell i dlatego można je bez problemu łączyć z innymi produktami dla artystów Faber-Castell. Wszechstronność produktu przekonuje przede wszystkim podczas podróży - każdy, kto lubi tworzyć w trasie, z pewnością może sięgnąć po ten pisak. Dwie końcówki miękka pędzelkowa i wytrzymała fibrowa  oferują artystom elastyczność i możliwość kreowania własnego stylu. Tusz nadaje rysunkom i szkicom wysoką dynamikę, którą dopełnia efekt akwarelowy. Pisaki Albrecht Dürer dostępne w 30 niepowtarzalnych kolorach.


Rozjaśnianie i przyciemnianie kolorów

Kolory pisaków akwarelowych Albrecht Dürer można rozjaśnić. Ilość wody decyduje o stopniu rozjaśnienia.
Jeżeli chcesz przyciemnić kolor możesz użyć koloru czarnego lub szarego, albo zastosować odpowiedni kolor uzupełniający.

Kolory uzupełniające znajdują się naprzeciwko siebie na kole kolorów. Warstwowanie kolorów uzupełniających tworzy mieszaniny kolorów łamanych lub szarych.

Wskazówka:
Uzupełniające się kolory umieszczone obok siebie wzmacniają nawzajem efekt kolorystyczny np. pomarańczowy
nadaje połysku kolorowi niebieskiemu, kiedy jest umieszczony obok niego.


Zobacz nasze filmy